Üretim Hattı Otomasyonu

Global otoyol ve uzmanlık alanı pazarları için premium havalı fren aktüatörleri üreten lider üreticilerden birinin Meksika bölgesi genel merkezi, yeni bir otomatik üretim montaj hattına ihtiyaç duyuyordu. Şirketin en önemli performans göstergelerinden biri, 30 saniyede bir montajı tamamlanmış bir ürün sunmaktır. Ekibin üretim hattını otomatikleştirme sürecine başlamasının nedeni, bu nihai hedefe ulaşmaktır.
Üretici, en son teknolojiyi ekonomik bir şekilde kullanabilecek bir sistem uygulamak istiyordu. Ayrıca, artan talebi karşılamak için sistemin hızla çalışmaya hazır hâle gelmesi de gerekiyordu. Şirket, otomasyon tasarımı ve kurulumunda iş ortağı olarak Omron’u seçti. Seçiminin nedeni, Omron’un projelerin başından sonuna tüm süreçte gelişmiş teknolojiyi mükemmel müşteri hizmetiyle sunma konusundaki itibarıydı.
Yeni üretim hattı, Omron’un çözümün tamamını tek bir yazılım ve tek bir marka çatısı altında sunan güçlü Sysmac platformundan faydalandı. Tam entegre çözüm; tasarım, kurulum ve test ile ilgili tüm teknik zorlukların üstesinden başarıyla geldi ve ortaya çıkan otomasyon teknolojisi istenen iş hacmini sunarken aynı zamanda herhangi bir zamanda gereken operatör sayısını da önemli ölçüde azalttı.
Menü